W dniach 14-15.10 stolicą światowego Karate został Kraków, a konkretniej Tauron Arena w której odbył się Festiwal Karate, na który składały się 4 ważne imprezy:

- Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016

- XXIII Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan

- II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym

- Turniej Karate Koshiki "Super Karatedo World Grand Prix"

Łącznie we wszystkich imprezach startowało blisko 3 tyś zawodników. W biało-czerwonych barwach startowało również 14 zawodników z bytomskiego MUKS:

oraz jeden zawodnik w WGP - sensei Michał Sowa

Na każdej imprezie nasi zawodnicy zdobyli medale, a rekordzistą jest sensei Michał Sowa, który stawał na podium wszystkich możliwych zawodów (oczywiście nie Pucharu Dzieci ;) )

Nasi najmłodsi walczyli dzielnie w kata, kata drużynowym i enbu przechodząc wiele rund eliminacji oraz repasaży, ale jedyny w tej imprezie medal do Bytomia przywiózł Wojtek Całka, który zajął 3 miejsce w kata młodzików ze stopniami 1-3 kyu.

Mistrzami świata zostały dwa Michały - Sowa w kata indywidualnym młodzieżowców, a Kłosek w fukugo juniorów. Vicemistrzami zostali Julia w fukugo kadetek i Michał Kłosek w kata juniorów.

Z Mistrzostw Europy wracamy z 4 medalami - złoto zdobyli: Julia w kata drużynowym oraz kumite drużynowym, Dawid w kata drużynowym, a brąz w kata drużynowym zdobył Michał Sowa.

Ostatni, 10 już medal (w kolorze brązowym) wywalczył sensei Michał Sowa w Super Karatedo World Grand Prix w konkurencji kumite.