sobota, 15 kwietnia 2017

Turniej Warsa i Sawy oraz II turniej PLKT

W dniu 8.04 w Warszawie odbył się ogólnopolski turniej Warsa i Sawy pod patronatem PZKT. MUKS Bytom reprezentowały 4 osoby - Martyna Kuriata, Nicole Buchatz, Karol Prymas i Mateusz Osypanka. Dziewczyny poradziły sobie lepiej i zdobyły po jednym medalu - Martyna złoto w kata, a Nicole brąz w kumite. Dobrze spisął się również Mateusz, który wyszedł ze swojej grupy i w ćwierćfinale poległ z późniejszym triumfatorem turnieju.

Honor męskiej ekipy ratował sensei Michał Sowa, który startował w drugim turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Przypomnimy, że pierwszym turnieju Michał zajął drugie miejsce. Tym razem, znowu po dobrych startach w części eliminacyjnej dostał się do  finału i stoczył walkę sanbon-shobu (czyli 3 pojedynki) z zawodnikiem z Niepołomic. Tym razem, po dopracowaniu niedociągnięć z pierwszego turnieju Michał wyszedł z walk zwycięsko i ostatecznie wygrał drugi turniej, tym samym zyskując przewagę nad resztą zawodników w klasyfikacji łącznej Ligi. Na razie, sensei Michał jest na prowadzeniu ogólnej klasyfikacji Ligi, której zwycięstwo uprawnia do reprezentowania Polski na Pucharze Świata - wszystko okaże się w czasie finału PLKT, czyli 29.04 w Gdańsku - wiecie co robić z kciukami?