niedziela, 19 listopada 2017

Śląska Liga Karate 19.11 - relacja z zawodów

W niedzielę 19.11 śląscy sympatycy karate zgromadzili się w Bytomiu, aby walczyć o medale Śląskiej Ligi Karate i Turnieju Pierwszego Kroku. Napłynęło do nas blisko 250 zgłoszeń z 7 śląskich miast:

    Częstochowy
    Bielska- Białej
    Jaworza
    Ogrodzieńca
    Tarnowskich Gór
    Katowic
    Bytomia

Wszyscy zawodnicy walczyli w systemie pucharowym z repasażami,a  w mniej licznych grupach każdy z każdym, co zapewniło większą ilość walk, więcej doświadczenia dla zawodników i więcej emocji ;) W klasyfikacji medalowej klubów najlepiej spisał się MUKS Bytom, drugi był BKTK Keiko, a trzeci KKT Częstochowa.
Turniej Pierwszego Kroku został rozegrany w kihonie (technikach podstawowych) startować w nim mogły dzieci, które ćwiczą karate od kilku tygodni, miesięcy. Dla nich był to "pierwszy krok" na swojej drodze karate, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości, nie tylko na treningach. Nie każdy mógł zdobyć medal, walka była zacięta, ale wszystkim gratulujemy odwagi w swoich pierwszych zawodach! Dziękujemy również Rodzicom maluchów za umożliwienie im rozpoczęcia swojej "kariery" sportowej :)
Śląska Liga Karate to już turniej dla weteranów ;) Wszyscy zawodnicy zdawali już pierwsze egzaminy na stopnie, dlatego zmierzyli się w kata (układach technik) i kumite (walce). Bardziej liczne grupy podzielone zostały na konkurencje pasowe, żeby każdy mógł zmierzyć się z przeciwnikiem z podobnym stażem w karate. Tutaj również rywalizacja momentami była bardzo wyrównana, a o medalu przesądzały drobne szczegóły - wniosek: trzeba ostro ćwiczyć na każdym treningu, bo nigdy nie wiadomo jak niewiele może nam brakować do zwycięstwa.
Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji dzisiejszych zawodów - sędziom, ekipie technicznej, Paniom wypisującym dyplomy, Panom ozdabiającym naszą salę, reszcie Rodziców i starszym zawodnikom - cieszymy się, że zawsze można na Was liczyć :)
Fotorelacja tutaj
Wyniki można zobaczyć tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz