piątek, 13 maja 2022

Silesia Cup - Otwarty Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego

13 edycja Silesia Cup - Otwarteg Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym przechodzi do historii! W tym roku na matach stawiła się rekordowa ilość zawodników - 650 zgłoszeń z 37 klubów z Polski, Czech, Ukrainy oraz Litwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - wśród startujących nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski, Czech, Ukrainy, Europy i świata. Najbardziej cieszył nas przyjazd zawodników z Ukrainy - to niesamowite, że pomimo trwającej w ich kraju wojny, pomimo tego, że ciągle udzielają pomocy uchodźcom wewnętrznym znaleźli czas, aby wystartować w Silesia Cup. Nasza karatecka rodzina stanęła na wysokości zadania i zebrała 8 kartonów leków, opatrunkówi innych środków medycznych, które już są w drodze do Ukrainy! Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Zawodnicy z Bytomia wywalczyli łącznie 45 medali, w tym 13 złotych, dla części zawodników był to pierwszy start w zawodach lub pierwszy start w zawodach tak dużej rangi i wszystkim należą się gratulacje! Dzięki liczym sponsorom najlepsi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni specjalnymi nagrodami: - hulajnogi od firmy HMS powędrowały do najlepszych zawodników dziecięcych - Niny Zięby (Krakowski KKT) oraz Kostiantyna Kovalova ("Okinawa" Karate Club Odessa) - kimona od Best Karate Shop trafiły na ręce najlepszych juniorów - Moniki Ostrowskiej (Lubelski KKT) oraz Kacpra Pogody (MUKS Bytom) - japońska broń wykuta przez kowala-artystę Jana Dubiela została wręczona najlepszym seniorom - Karolinie Wyporek (Krakowski KKT) oraz Michałowi Sowie (MUKS Bytom). Impreza została objęta patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i Prezydenta Miasta Bytomia, a patronat medialny sprawowało Życie Bytomskie. Sponsorami wydarzenia byli: firma HMS, Best Karate Shop, Lodziarnia "u Fiołków", Nadleśnictwo Rudziniec, Tiger Job, sklep Lokalny Patriota oraz kowal-artysta Jan Dubiel.